Po latach królowania na rynku konsumenckim analogowych kaset wideo, zaczęły pojawiać się urządzenia rejestrujące obraz wideo w formie cyfrowej. Pierwsze przymiarki do zapisu cyfrowego były jeszcze na kasetach: DV, DV PRO, DV CAM (wersja profesjonalna), miniDV (wersja konsumencka) a potem HDV (wersja konsumencka rejestracja na kasecie miniDV sygnału HD). Cyfrowy zapis odbywał się na zwykłej analogowej taśmie magnetycznej. Był to spory skok jakości i pewności zapisu sygnału cyfrowego na analogowym nośniku, który nie umożliwiał bezpośredniego dostępu do dowolnej sceny. Była to niewątpliwie spora wada takiego sekwencyjnego zapisu. Trzeba pamiętać także, iż w tamtych czasach nie było tanich i dużych pamięci więc oczywistym wyborem była zwykła taśma magnetyczna.
Jednak postęp techniczny postępował. Aby wyeliminować analogową kasetę wideo, zaczęto do zapisu danych wideo stosować w kamerach cyfrowych  płyty optyczne mini DVD. Po wyjęciu z kamery, można ją było odtwarzać na komputerze lub w odtwarzaczu płyt DVD / BD tzw. zestaw kina domowego, który często jeszcze jest w naszych domach i mieszkaniach. Mimo cyfrowego zapisu obraz był kompresowany stratną metodą MPEG. Przy ustawieniu bardzo dużej kompresji, zapisany obraz stawał się rozmyty, rozpikselizowany i niewyraźny. Czy takie pliki z płyty CD czy DVD można polepszyć? Okazuje się że TAK ! Poniżej przykładowe wideo.

Więcej przykładów polepszania jakości wideo można znaleźć na naszym kanale YouTube oraz w naszej galerii przykładowych filmów.

Mniej więcej w tym samym czasie zaczęły pojawiać się cyfrowe aparaty do zdjęć. Oprócz robienia zdjęć cyfrowych większość z nich oferowała możliwość nagrywania filmu wideo. Ponieważ jakość używanych w tamtych latach czujników CCD była kiepska, to i jakość zarejestrowanego takim aparatem filmu wideo była marna. I znowu pojawia się pytanie. Czy można poprawić jakość ujęć wideo zrobionych starym aparatem cyfrowym? Odpowiedz brzmi TAK ! Poniżej przykładowy film zarejestrowany kiepskim aparatem po latach poddany obróbce cyfrowej.

Teraz do filmowania używamy smartfonów gdzie jakość wideo jest dosyć wysoka ale nie zawsze tak było. Pierwsze telefony - smartfony miały kiepskie możliwości nagrywania wideo. Nie bardzo się do tego nadawały. Filmy były niskiej rozdzielczości, mało było szczegółów, kolory przekłamane itd. Czy da się to poprawić? TAK, przy pomocy specjalistycznego oprogramowania opartego o algorytmy sztucznej inteligencji. Takim oprogramowanie dysponujemy i jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa taką usługę. Cena tej usługi jest ustalana indywidualnie. Istnieje możliwość przesłania nośnika z plikiem paczkomatem Inpost, kurierem lub przez internet.

Więcej przykładów polepszania jakości wideo można znaleźć na naszym kanale YouTube oraz w naszej galerii przykładowych filmów.